Kuchisake Onna

9. ledna 2016 v 12:17 | NikolTheKiller |  Urban Legends
(POVINĚ PŘEČÍST: Kuchisake onna je jedna z japonských městských legend, bogužel mi na tabletu nejde udělat další rubrika, takže to dám mezi creepypasty a někdy až budu mít k dispozici počítač, tak to upravím. To znamená, že toto nejsou creepypasty...vždy to k článku radši napíšu)


Legenda vypráví o mladém manželském páru. Muž a žena spolu žili v zdánlivě klidném manželství. Jak už to ale bývá, docházelo k neshodám a manžel začínal být postupně podrážděný, a na svojí ženu agresivní, žárlivý a rozkazovačný. Jeho chování došlo až tak daleko, že své ženě zakazoval chodit ven. Jednou, když měl pocit, že se usmívá na jiného muže, rozhodl se manželce ze žárlivosti znetvořit obličej. Rozřízl své ženě ústa od ucha k uchu a ona na následky svého zranění zemřela.


Podle legendy mohou děti, které chodí v noci sami venku, potkat ženu, která má na tváři chirurgickou masku. To není v Japonku neobvyklé. Lidé nosí masky, které je chrání před nachlazením nebo nemocí. Tato maskovaná žena dítě zastaví a zeptá se ho: "jsem hezká?" (Watashi-kirei?). Pokud dítě odpoví, že ne, bude zabito nůžkami, které žena nese. Pokud odpoví, že ano, duch stáhne masku z tváře a znovu se zeptá: "A teď?" ("Kore Demo?")
Pokud dítě odpoví, že ne, bude rozřezáno na dva různě velké kusy, ale pokud odpoví, že ano, pak duch dítěti rozřízne ústa stejně jako má Kuchisake Onna.

Je nemožné utéct, protože duch se znovu oběví před svou obětí.


Původní legend Kuchisake onna vypráví o krásné ženě, manželce nebo milence samuraje. Byla mimořádně marnivá a podváděla svého partnera. Když objevil její zradu, rozříznul jí otevřená ústa od ucha k uchu se sloby: "kdo si teď bude myslet, že jsi krásná?"

NOT CREEPYPASTA


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 10. ledna 2016 v 10:12 | Reagovat

WOOOHOOO! (Na stránce jsem nedávno přidala několik obrázků s Kuchisake, takže ses trefila do tématu a reklamu máš ihned zaručenou :3)

IDK why, ale nechtělo se mi o ní něco zjišťovat, takže mám děsnou radost, že to tu vidím u tebe! Chcu víc japonských legend *w*

2 NikolTheKiller NikolTheKiller | 11. ledna 2016 v 13:01 | Reagovat

Oooo super ^^ jo neboj sti, více japanese urban legends...už chcu sepsat bongcheon dong ghost...mám část v AJ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.